افزایش سرعت لود سایت شما


تاریخ انتشار : 1394/4/13سئو و سرعت بارگذاری صفحات


سرعت موتورهای جستجو در سال‌های گذشته با توجه به محدودیت‌هایی که داشتند سرعت را جز عوامل سئو و بهینه سازی سایت به حساب نمی‌آوردند اما در سال‌های گذشته اولین بار جستجوگر Bing این مسئله را مطرح نمود و قبل از آنکه دست بجنباند، گوگل به سرعت الگوریتم سنجش سرعت سایت را نوشت و آن را جزو شش عامل معماری سایت به حساب آورد.
در سال 2010 رسماً سرعت سایت روی نتیجه‌ها تأثیر گذاشت و سرورهایی که سرعت کم داشتند به تدریج نتیجه های سایت‌های خود را در رتبه های بالای گوگل از دست دادند.

افزایش سرعت سایت page speed up
مصرف پهنای باند شما به شدت افزایش خواهد.
مصرف منابع سرور RAM/CPU توسط سایت شما افزایش چشمگیری خواهد داشت.
همیشه از سرویس دهنده خود ناراضی خواهید بود!
همیشه برای نگهداری سایت خود بیش از بقیه پول خواهید داد!
هاست مناسب


استفاده از تکنولوژی Gzip برای بالا بردن سرعت

این اولین تهدید گوگل برای سایت‌های با سرعت لود پایین بود و به تدریج توانست از رتبه ششم معماری سایت در سال 2010 به رتبه سوم در سال 2013 برسد و نتیجه های زیادی را تحت تأثیر قرار دهد.


رنک اعتماد گوگل هم که یکی از الگوریتم‌های گوگل برای چینش نتیجه جستجوهاست می‌تواند به راحتی تحت تأثیر سرعت بارگذاری صفحات قرار گیرد و اگر سرعت سایت ترمیم نشود سایت را به تباهی کشاند.


جدا از اینکه سرعت در سئو تأثیر گذار هست سرعت می‌تواند به راحتی کاربران سایت شما را ناراحت کرده و آن‌ها را به سایت رقیبان شما سوق دهد.


وقتی خود شما با یک سایت مواجه شوید که باید خیلی منتظر شوید تا صفحه لود شود و صبرتان به سر آید چه می‌کنید؟ صبر می‌کنید، قطعاً نه.


شما به راحتی سایت‌هایی که سرعت کم دارند را ترک می‌کنید و دقیقاً همین کار را کاربران شما با سایت شما انجام می‌دهند.


پس اگر نیاز دارید که کاربران در سایت شما بمانند باید در را به روی آن‌ها باز کرده و چاله های سایت خود را پر کنید.


باید سایت شما از نظر سرعت دارای تفاوت شود تا در موتورهای جستجو دیده شوید و کندی سرعت سایت شما فقط به این جا ختم نمی‌شود و شما ضرر و زیان بیشتری خواهید دید از جمله :
ورودی سایت شما از موتور های جستجو کم خواهد شد.


همه بستر سرعت سایت شما در هاست مناسب است و زمین کشاورزی ما همان هاستینگ ماست.


شرکت‌های هاستینگ زیادی وجود دارند که سرویس‌های هاست را به صورت چندین پلن با ویژگی‌های زیاد ارایه می‌دهند.


این تنوع انتخاب گاه سبب می‌شود انتخاب‌هاست کار دشواری به نظر برسد.


چه قصد داشته باشید اولین هاست‌تان را بخرید و چه به دنبال تعویض‌هاست خود باشید باید به این نکته توجه داشته باشید که‌هاست شما باید دارای سرعت باشد.


به این نکته هم دقت کنید که در صورتی که گوگل به سایت شما مراجعه کند و با در دسترس نبودن سایت شما مواجه شود نه تنها سئوی سرعت را از دست داده‌اید بلکه به اندازه تمام امتیاز سرعت سایت خود را از دست می‌دهید حال می‌تواند سرور ضعیف باشد یا هر بار مداوم در دسترس نباشد ویا اینکه به خاطر پرداخت نکردن پول پیغام‌های متفرقه به جای لود سایت به شما نشان داده شود.


اگر این تکنولوژی را در سایت خودتان استفاده کنید هم سرعت سایت شما افزایش پیدا می‌کند و هم از همه مهم‌تر در مصرف پهنای باند سایت صرفه‌جوئی می‌کنید.


با استفاده از این تکنولوژی در زمان فراخوانی سایت از سرور، ابتدا اطلاعات سایت در سرور فشرده شده و سپس در رایانه کاربر باز می‌شود.


برای این کار کافی ست چند کد ساده زیر را در برنامه htaccess خودتان قرار دهید.

برای دریافت کد تیکت بزنید کد قابل نمایش نیست.